DRY AGED TOMAHAWK
- Zeer fraai en smaakvol rib eye
- Met extra lang bot
- Gerijpt voor nog meer smaak
- Spectaculaire presentatie
Wil je een spectaculair stuk vlees op tafel zetten? Ga dan voor de Dry Aged Tomahawk!
SPECTACULAIRE PRESENTATIE
De Tomahawk is wellicht het mooiste stuk om te presenteren op een BBQ. De rib eye is vol van smaak en met het bot eraan kent men dit als Cote de Boeuf. Het extra lange bot is een speciale manier van uitsnijden die veel tijd vergt. Het product om je gasten mee te verrassen.
ONS DRY AGED VLEES
Dry aged vlees is echt iets bijzonders. Tijdens het droogproces wordt het vlees gerijpt, zodat er nog meer smaken ontwikkelen. Doordat het vlees donkerder wordt aan de buitenkant, ga je voor een maximale smaak. Het dry aged vlees bereid je het best rood of rosé, om op die manier de smaken optimaal naar voren te laten komen.
Bij BEEF&STEAK kun je een heerlijke Dry Aged Tomahawk kopen. Ga voor deze heerlijke, spectaculaire rib eye en geniet van deze dry aged delicatesse.