Tomatensalade met Baconvinaigrette

Tomatensalade met Baconvinaigrette
Frisse salade met een vinaigrette van bacon

Ingrediënten

100 gr bacon, in fijne blokjes gesneden
500 gr verse tomaten, in fijne blokjes gesneden
1 el Dijon mosterd
100 gr blauwe kaas, verkruimeld
1 witte ui, fijngesneden
1 dl olijfolie
1 dl witte balsamicoazijn
½ bosje bieslook, fijn gesnipperd
1 tn knoflook, fijngesneden of geperst
zeezout
zwarte peper

Bereiding

Zet een pannetje water op het vuur en breng dit aan de kook. Maak een kruisje aan de onderkant van de tomaat met een mesje en verwijder met een klein mesje het kroontje van de tomaat. Dompel nu de tomaten 20 seconde in het kokende water en doe ze daarna direct in een bak met ijskoud water. Verwijder nu de schil van de tomaat. Snijd de tomaat in vieren en verwijder het vruchtvlees. Snijd de tomaat in mooie fijne blokjes.
Bak de bacon in een eetlepel olie goudbruin en bewaar even apart. Gebruik dezelfde pan om de ui in aan te fruiten. voeg nu ook de knoflook toe en bak even mee.
Voeg nu de mosterd toe en bak mee. Blus af met de balsamico azijn en meng alles goed, Giet het geheel in een mengkom en laat afkoelen.
Voeg nu de tomatenblokjes, bieslook & drie kwart van de bacon toe. Breng op smaak met zeezout & peper.
Doe de tomaten vinaigrette in een mooie serveerkom en voeg als laatste op de vinaigrette de overgebleven bacon toe en de blauwe kaas. Garneer nog met wat bieslook.