Hertenbiefstuk met portsaus
< 20 minuten
4 personen
Gemiddeld
Pan
Malse hertenbiefstuk met wel een heel erg lekker sausje.
Ingrediënten
- 4 Hertenbiefstukken
- 20 ml olijfolie om in te bakken
- 400 g pastinaak geschild en in stukjes gesneden
- 550 g aardappelpuree
- 50 g rucola
- 20 g roomboter
- 30 g slagroom
- Zeezout
- Gemalen zwarte peper
Voor de saus:
- 1 sinaasappel Rasp + sap
- 1 kaneelstok
- 90 g vijgencompote
- 120 ml rode port
Bereiding
Zo bereid je dit recept!
- 1. Haal de hertenbiefstukken een uur van te voren uit de koelkast en laat ze op kamer temperatuur komen. Bestrooi de biefstuk met zeezout en zwarte peper en bak de hertenbiefstukken aan elke kant 3 minuten voor medium-rare. Bewaar de hertenbiefstukken na het bakken in een stuk aluminium folie en laat het rustig nog 5 mintuten nagaren.
- 2. Het braadvocht van het bakken van de hertenbiefstuk gaan we nu afblussen met de rode port. Vermeng het goed met elkaar en voeg de sinaasappel rasp + sap, kaneelstok en vijgencompote toe. Vermeng dit goed met een garde en laat de saus rustig inkoken.
- 3. Maak de aardappelpuree (vers of instant) en vermeng dit met de rucola, roomboter en slagroom. Maak het op smaak met zeezout en zwarte peper.
- 4. Zet voor de pastinaak een pan met water op en kook de pastinaak kort tot beetgaar. Verwarm dan wat olijfolie in de koekenpan en bak de pastinaak goud bruin.
- 5. Maak nu een mooi bord op met de stamppot, geroosterde pastinaak en trancheer de hertenbiefstuk mooi erbovenop. Maak het gerecht af met de saus en eventueel een takje peterselie.